Toogle Left

Komunikat nr 1 z dn. 17.04.2020 r.

Zarząd Przedsiębiorstwa Komunalnego „KOMES” sp. z o. o. w Rypinie w związku z zapowiedzianym przez Premiera Mateusza Morawieckiego pierwszym etapem znoszenia ograniczeń zasad bezpieczeństwa związanego z wystąpieniem koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19 oraz wprowadzonym z dniem 20 marca 2020 r. stanem epidemii, które zaczną obowiązywać od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. wprowadza z dniem 20 kwietnia 2020 r.

 • przyjmowanie interesantów w siedzibie Spółki i w oczyszczalni ścieków w każdy wtorek i piątek w godz. 7:00-15:00; 
 • otwarcie kasy w każdy wtorek i piątek w godz. 8:00-13:00;
 • przewrócenie pracy inkasentów dokonujących odczytów rzeczywistych wodomierzy i przepływomierzy w miejscach wymagających kontaktu z klientem
  z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa;
 • przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
  zlokalizowanego przy ul. Elizy Orzeszkowej 4 w każdy poniedziałek od 8:00 do 14:00;
 • zbiórkę odpadów wielkogabarytowych (zbiórka objazdowa) w dniu 11 maja 2020 r.

Jednocześnie prosimy o stosowanie środków ochronnych w postaci rękawiczek jednorazowych oraz maseczek!!!

Mając na uwadze daleko idącą ostrożność i bezpieczeństwo zalecamy w celu załatwiania spraw kontakt telefoniczny (54) 280 24 61, (fax: (54) 280 27 55 lub e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klientów mających możliwość regulowania należności poprzez system bankowości elektronicznej prosimy o płatności poprzez ten system.

Numery pogotowia wod.-kan. w przypadkach zgłaszania awarii pozostają bez zmian.

                                                                        Prezes Zarządu 
                                                                 Mirosław Marynowski

Komunikat nr 3 z dn. 18.03.2020 r.

Zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi na terenie Gminy Miasta Rypin - LINK

Komunikat nr 2 z dn. 18.03.2020 r.

Zarząd Przedsiębiorstwa Komunalnego „KOMES” sp. z o. o. w Rypinie działający jako lider konsorcjum odbierającego odpady komunalne w związku z wprowadzeniem z dniem 13 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego związanego z wystąpieniem nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19 mając na uwadze daleko idącą troskę o zdrowie i życie mieszkańców oraz pracowników zwraca się z prośbą o wystawianie pojemników i worków z odpadami przed posesję bądź do najbliższej drogi w dni wyznaczone harmonogramem wywozu począwszy od dnia 19 marca 2020 r. do odwołania.
Prosimy w miarę możliwości o ograniczenie kontaktu osobistego z pracownikami konsorcjum odbierającego odpady.

Komunikat nr 1 z dn. 18.03.2020 r. dla mieszkańców gminy Świedziebnia.

Szanowni Mieszkańcy,
W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego od dnia 18 marca 2020 r. do odwołania proszę właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Świedziebnia o wystawianie pojemników i worków z odpadami przed posesję bądź do najbliższej drogi w dni wyznaczone harmonogramem wywozu.

Powyższa decyzja została podjęta w trosce o zdrowie mieszkańców Gminy Świedziebnia oraz pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego „KOMES” Sp. z o.o. Rypin i Regionalnego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „RYPIN” Sp. z o.o. Puszcza Miejska.

Przepraszam za wszelkie niedogodności.

Wójt Gminy
(-) Szymon Zalewski

Główna

Witamy na oficjalnej stronie
Przedsiębiorstwa Komunalnego"KOMES"

Przedsiębiorstwo powstało z przekształcenia Regionalnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rypinie decyzją Rady Miasta Rypina z dnia 18 grudnia 1991 r. W dniu 27 kwietnia 1992 r. Przedsiębiorstwo zostało pisane do Krajowego Rejestru Sądowego i od tej daty rozpoczęła się formalna działalność Spółki.Przedsiębiorstwo Komunalne „KOMES” sp. z o.o. w Rypinie działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której 100 % udziałów ma samorząd terytorialny – Gmina Miasto Rypin.

Spółka działa na podstawie:

 • Kodeksu Spółek Handlowych,

 • Umowy spółki,

oraz uchwalonych przez Zgromadzenie Wspólników regulaminów:

 • Zgromadzenia Wspólników,

 • Rady Nadzorczej,

 • Zarządu,

 • Regulaminu Organizacyjnego Przedsiębiorstwa

Toogle Right